preloader

Що вас цікавить?

Розглядати конституційні скарги громадян КС зможе від завтра, – Юлія Кириченко

28.03.2018
Конституціоналізм /
Конституційний Суд

Конституційні зміни було прийнято 2 червня 2016 року, чинності вони набрали 30 вересня 2016 року. Відтоді Конституційний Суд і повинен був почати розглядати скарги. Але цього не сталося. Фактично старт розгляду конституційних скарг починається зараз


Право громадян звернутися в Конституційний Суд (КС) зі скаргою на неконституційність законів України з'явилося після Революції гідності, коли в Конституцію були внесені зміни щодо судочинства. Реально ж КС зможе почати розглядати скарги лише завтра.

Таку думку висловила Юлія Кириченко, керівник проектів з питань конституційного права Центру політико-правових реформ, член ради Реанімаційного Пакету Реформ на прес-конференції, присвяченій темі конституційної скарги, організованій Інститутом Горшеніна і Реанімаційним Пакетом Реформ.

"Останнє, що відкриває можливість розглядати скарги – це технічне, організаційне питання. Конституційний Суд, відповідно до нового регламенту, повинен створити сенати – два сенати по дев'ять суддів і колегії по троє суддів. І вже після цього, а це має статися завтра, суд почне розгляд конституційних скарг і реалізацію цих, безперечно позитивних, конституційних змін", – сказала Кириченко.

За словами експерта, раніше право на конституційну скаргу мали тільки суб'єкти влади: не менш ніж 45 народних депутатів, президент України, уповноважений Верховної Ради з прав людини, Верховний Суд і Верховна Рада АР Крим.

"Позитивний старт цього правового інституту, на мій погляд, був завалений. Нагадаю, що конституційні зміни було прийнято 2 червня 2016. Набрали чинності 30 вересня 2016… Із цього часу Конституційний Суд і повинен був почати розглядати скарги. Але цього не сталося. І фактично старт розгляду конституційних скарг починається зараз. Так склалося, що парламент спізнився майже на рік з прийняттям нової редакції закону про Конституційний Суд України. Він набув чинності в серпні 2017 року. А сам Конституційний Суд протягом півроку не міг прийняти на реалізацію закон про свій регламент", – зазначила Кириченко.

Повністю трансляцію прес-конференції можна переглянути за лінком.