preloader

Що вас цікавить?

Коаліція РПР закликає народних депутатів посилити відкритість Парламенту та місцевих рад

16.04.2021
Конституціоналізм /
Парламентаризм

Цей законопроєкт, внесений 30 депутатами з різних фракцій,дає змогу кожній людині в режимі реального часу спостерігати за роботою представницьких органів влади.


Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ закликає Верховну Раду України винести на пленарний розгляд і ухвалити законопроєкт № 4582 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відкритості роботи органів місцевого самоврядування та Верховної Ради України». 

Законопроєктом № 4582 передбачені такі зміни:

  •  обов’язкові прямі відеотрансляції в Інтернеті сесій місцевих рад і публікація цих відеозаписів у відкритому доступі; 
  •  право присутніх на засіданнях місцевих рад та їхніх постійних комісій вільно робити звукозапис, відеозйомку чи трансляцію цих засідань;
  •  обов’язкові прямі відеотрансляції засідань парламентських  комітетів, у т.ч. тих, що відбуваються в режимі відеоконференції;
  •  публікація  у відкритому доступі протоколів і стенограм засідань комітетів Верховної Ради. 

Ухвалення цього законопроєкту дозволить зробити роботу представницьких органів влади більш відкритою, що особливо актуально  під час карантину, коли фізичний доступ громадян до органів влади обмежений. 

Профільний парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування вже підтримав цей законопроєкт з можливістю доповнити документ перед другим читанням додатковими нормами, які посилять його дієвість. 

Коаліція РПР закликає керівництво Парламенту, депутатські фракції та групи, всіх народних депутатів сприяти якнайшвидшому ухваленню законопроєкту № 4582.