preloader

Що вас цікавить?

Дайош Україні публічні закупівлі!

25.12.2015
Публічна адміністрація /
Публічна інформація

Верховна Рада України 24 грудня 2015 р. проголосувала в цілому за законопроект про публічні закупівлі. Стандартом нових процедур електронних тендерів стала система закупівель Prozorro.


Європа вже давно активно здійснює електронні публічні закупівлі. В Україні Верховна Рада України 24 грудня 2015 р. проголосувала в цілому за законопроект про публічні закупівлі. Стандартом нових процедур електронних тендерів стала система закупівель Prozorro.

У пояснювальній записці до цього акту передбачено, що його метою є виконання Угоди про асоціацію щодо імплементації Директив 2014/24/ЄС і 2014/25/ЄС; підвищення рівня конкуренції у сфері державних закупівель та зниження рівня корупції; сприяння прозорості використання бюджетних коштів; підвищення професійності закупівельників.

Законопроект розроблений Мінекономрозвитку за активної участі громадських активістів, експертів Реанімаційного Пакету Реформ, Transparency International Україна, Центру політичних студій та аналітикиЦентру протидії корупції.

Уже з початку 2016 року діятимуть такі новели в проведенні публічних закупівель:

—  можливість пройти всю процедуру закупівель в електронному форматі (від подачі заявки до оскарження результатів);

—  скорочені строки проведення;

—  зменшення кількості документації, необхідної для участі в закупівлях;

—  чітка регламентація порядку оплати участі в електронних тендерах;

—  скасування обов’язковості «тендерних комітетів»;

—  оптимізація контрольних повноважень держави.

Цей прогресивний закон знижує корупційні ризики за чинними державними закупівлями та дозволив здійснити дерегуляцію участі бізнесу в електронних тендерах. Відтепер без обмежень можна буде отримати всю інформацію щодо публічних закупівель, зокрема щодо учасників, витрачення грошей.Вам може бути цікаво