preloader

Що вас цікавить?

Засновник ЦППР

avatar

Коліушко Ігор Борисович

На час заснування ЦППР був народним депутатом України у Верховній Раді другого скликання, брав безпосередню участь у підготовці та схваленні Конституції України. Для того, щоб Конституція дотримувалась, а демократичний вибір утвердився, вважав життєво необхідним реформування політико-правового устрою держави.

Для того, щоб Конституція дотримувалась, а демократичний вибір утвердився, вважав життєво необхідним реформування політико-правового устрою держави.

На той час у політикумі та правовій науці переважав радянський світогляд, а цілісних і глибоких знань якою має бути інституційна організація влади практично ні в кого не було. Тоді й зародилась ідея створити аналітичний центр, який би міг, вивчивши досвід демократичних країн, будучи добре обізнаним у правовій доктрині, враховуючи національну специфіку, створити теоретичну модель оптимальної інституційної організації держави, розробити необхідні законопроекти, науково обґрунтувати свої ідеї та працювати над їх втіленням.

Так було засновано Центр політико-правових реформ, який 18 листопада 1996 року отримав Свідоцтво про реєстрацію

З 1990 по 1994 рр. працював референтом-консультантом народних депутатів України Ігора Гриніва та Тараса Стецьківа, радником з політичних питань Віце-прем’єр-міністра України Віктора Пинзеника у Кабінеті Міністрів, експертом Фонду підтримки реформ. Брав участь у підготовці проєктів законів «Про об’єднання громадян», «Про громадянство України», «Про місцеве самоврядування», «Про вибори народних депутатів України» на основі змішаної виборчої системи тощо.

  • Ігор Коліушко народився 18 червня 1965 р. у м. Лохвиця Полтавської області.
  • Двічі закінчив Львівський університет імені Івана Франка: 1989 р. – фізичний факультет, а 2000 р. – юридичний факультет.
  • Громадсько-політичну діяльність розпочав у 1987 р., вступивши в Товариство Лева. 

У 1994 р. обраний народним депутатом України від громадського об'єднання «Нова хвиля» по Буському виборчому округу Львівської області.

У Верховній Раді ІІ і ІІІ скликання працював у Комітеті з питань правової політики на посадах секретаря Комітету, голови підкомітету з адміністративної реформи, першого заступника Голови Комітету.

З 1997 по 2001 рр. був членом Державної комісії з проведення адміністративної реформи в Україні. Активно досліджував проблематику адміністративної та судово-правової реформ, розробив та вніс на розгляд Верховної Ради України численні законопроекти з питань організації виконавчої влади, судочинства, діяльності нотаріату, зокрема «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади», «Про місцеві державні адміністрації», Судовий кодекс України, «Про адміністративні суди» та інші.


З 2000 р. – старший викладач кафедри державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська Академія».

З листопада 2005 р. до грудня 2006 р. працював радником Президента України – керівником Головної служби політики інституційного розвитку в Секретаріаті Президента України.

Член обох комісій зі зміцнення демократії та верховенства права (2005 та 2010 років), Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (2006–2007), Конституційної асамблеї при Президентові України (2012–2013), Координаційної ради з питань реформування державного управління при Кабінеті Міністрів України (2016–2019), Комісії з питань вищого корпусу державної служби (2016–2019).

З 2020 – член Координаційної ради з питань реформування державного управління при Кабінеті Міністрів України.

Ігор Борисович Коліушко – член багатьох робочих груп з розробки законопроектів з правої політики. Автор десятків наукових та публіцистичних статей, друкованих видань.

У 2017 році ініціював створення Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN – проєкту з розбудови регіональної мережі аналітичних центрів, зокрема у містах Львів, Одеса, Харків, Дніпро та Запоріжжя.