preloader

Що вас цікавить?

Зміни у системі надання адмінпослуг і новини зі сфери публічного адміністрування (за період 28 березня – 3 квітня 2022)

05.04.2022
Публічна адміністрація /
Воєнний стан

Як публічне адміністрування адаптується до умов війни?


Пропонуємо вашій увазі добірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування (за період 28 березня – 3 квітня 2022).

КОРОТКО ПРО ОСНОВНІ ЗМІНИ

ДЕТАЛЬНІШЕ

УТОЧНЕНО ОСОБЛИВОСТІ ВИПЛАТИ ТА ДОСТАВКИ ПЕНСІЙ, ГРОШОВИХ ДОПОМОГ НА ПЕРІОД ВВЕДЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ

Пенсійний фонд України, опубліковано 27 березня 2022 року о 17:56

Уточнено особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану у наступних виплатних періодах.

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ВВЕЗЕННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ (СТАНОМ НА 02.04.2022)

Міністерство фінансів України, опубліковано 03 квітня 2022 року о 15:49

З урахуванням чисельних змін у законодавстві з питань ввезення гуманітарної допомоги з початку введення воєнного стану Мінфін спільно з Держмитслужбою надають роз’яснення та повідомляють наступне.

26 березня 2022 р. постановою Кабінету Міністрів України № 362 оновлено питання пропуску гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану та уточнено. Прийнятими Постановою визначено наступне:

1. На період дії воєнного стану пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги від донорів здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

2. Товари визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без вимоги прийняття спеціального рішення (без прийняття відповідних рішень спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги), у тому числі спеціальні засоби індивідуального захисту:

 • каски (підшоломи, амортизатори), бронежилети для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, інших суб’єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону;
 • тканини (матеріали) для виготовлення бронежилетів;
 • нитки для виготовлення бронежилетів.каски (підшоломи, амортизатори), бронежилети для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, інших суб’єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону.

3. Запроваджується спрощений порядок пропуску через митний кордон України та визнання товарів гуманітарною допомогою для окремих категорій товарів подвійного використання:

 • пластин для бронежилетів;
 • переносні радіостанції нецивільного призначення;
 • безпілотні літальні апарати (квадрокоптери) нецивільного призначення;
 • біноклі, монокуляри та інші оптичні труби, магніфери (збільшувачі) нецивільного призначення;
 • коліматорні приціли, оптичні приціли нецивільного призначення;
 • тепловізори, прилади нічного бачення.

Зазначені товари визнаються гуманітарною допомогою за умови подання митному органу гарантійного листа кінцевого отримувача. Кінцевими отримувачами гуманітарної допомоги можуть бути:

 • орган військового управління, визначений Міністерством оборони;
 • правоохоронний орган;
 • інше військове формування, утворене відповідно до закону;
 • інший суб’єкт, що здійснює боротьбу з тероризмом відповідно до закону.

4. Ввезення інших товарів гуманітарної допомоги, які належать до:

 • товарів подвійного використання — здійснюється відповідно до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 р. № 86;
 • товарів військового призначення — відповідно до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 № 1807.

01.04.2022 постановою Кабінету Міністрів України № 396 надана можливість особі, що перевозить гуманітарну допомогу, подавати декларацію митним органам в паперовій або електронній формі.

«БОЙОВІ» 100 ТИС. ГРН ВИПЛАЧУВАТИМУТЬ ЗАХИСНИКАМ І ЗАХИСНИЦЯМ, ЯКІ ЛІКУЮТЬСЯ ВІД ОТРИМАНИХ ПОРАНЕНЬ, — МІНОБОРОНИ

Міністерство оборони України, опубліковано 02 квітня 2022 року о 10:39

1 квітня на засіданні Уряду було ухвалене рішення про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 28 лютого 2022 р. № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їхнім сім’ям під час дії воєнного стану».

Відтак, відповідні прийняті зміни дозволять, зокрема до наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до 100 тис. грн, включати осіб які:

 • у зв’язку з пораненням, пов’язаних із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я, включаючи час переміщення з одного в інший лікарняні заклади, або ж перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком військово-лікарської комісії;
 • особам, захопленим у полон або ж стали заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні;
 • особам, що загинули, або померли внаслідок отриманих травм чи поранень — за весь місяць, у якому особа загинула.

Окрім цього, документ дозволить врегулювати порядок грошового розподілу одноразової допомоги уразі загибелі особи та визначення повного кола осіб, які мають право на одноразову грошову допомогу.

ПЕНСІЮ В РАЗІ ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА СТУДЕНТИ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ОТРИМУВАТИМУТЬ БЕЗ ДОВІДКИ З НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Міністерство соціальної політики України, опубліковано 01 квітня 2022 року о 18:30

Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, згідно якого дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання у закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти, пенсія в разі втрати годувальника призначається, а виплата раніше призначеної пенсії продовжується без надання довідки закладу освіти про навчання.

«У найближчі місяці близько 10 тисяч дітей, які отримують пенсію у разі втрати годувальника, досягнуть повноліття, але продовжать навчання у закладах професійної та вищої освіти. Вони мають право продовжувати отримувати цю пенсію. Але для цього необхідно надати довідку із закладу освіти.

Також, нажаль, через воєнні дії, отримувачів пенсії в разі втрати годувальника може стати більше, в тому числі серед дітей віком від 18 до 23 років. Призначатимуться нові пенсії. Для їхнього призначення також потрібна відповідна довідка. Зрозуміло, що зараз отримати таку довідку часто фізично неможливо або її отримання є зайвим ризиком для дитини.

Тому ми напрацювали рішення, згідно якого дітям, у яких загинули батьки або інші годувальники, пенсія у разі втрати годувальника призначатиметься та її виплата продовжуватиметься після досягнення повноліття без такої довідки. Пенсійний фонд України самостійно отримуватиме дані про навчання за денною формою у 2022 році з Єдиної державної електронної бази з питань освіти», — прокоментувала Марина Лазебна.

Відповідне рішення поширюється на призначення та виплату пенсії у разі втрати годувальника згідно з законами України:

 • «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»
 • «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
 • «Про прокуратуру»
 • «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

ВНЕСТИ ЗМІНИ ЧИ ЗАКРИТИ ФОП ЗНОВУ МОЖНА В «ДІЇ»

Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 01 квітня 2022 року о 11:33

Послуги знову доступні на порталі «Дія». Нагадаємо, що від початку російського вторгнення до України служби нацбезпеки вимкнули всі держреєстри, щоб захистити дані українців. Деякі з них вже відновили свою роботу в безпечному місці.

Нагадуємо, що скористатися послугами можна за кілька кліків на порталі «Дія»:

Також на днях запрацювала найшвидша реєстрація бізнесу у світі — автоматична реєстрація ФОП. Послугою через «Дію» скористалося 1800 людей із моменту її поновлення.

РОЗ’ЯСНЕННЯ ПФУ ЩОДО ОКРЕМИХ ЗМІН У ЗАКОНОДАВСТВІ З ПИТАНЬ ВИПЛАТ ПЕНСІЙ

Пенсійний фонд України, опубліковано 01 квітня 2022 року о 10:11

Урядом прийнято постанову № 363, якою визначено деякі питання виплат пенсії та грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам

Актом внесено зміни до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1596.

З урахуванням змін, заява про виплату пенсії може подаватися одержувачем до органу Пенсійного фонду України не лише особисто за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті в межах України або через установи уповноваженого банку, а й в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

Крім того, уточнено норми постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

Поміж іншого визначено, що виплата (продовження виплати) пенсій та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, зазначеним в абзаці вісімнадцятому пункту 2 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509, тобто особи, які після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 року № 204 «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми “єПідтримка”», — здійснюється у встановленому законодавством порядку.

Довідково:

Згідно зі статтею 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця проживання пенсіонера організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Постанова Кабінету міністрів України «Деякі питання виплати пенсії в разі втрати годувальника під час дії воєнного стану» від 01.04.2022 № 377

постанова Постанова Кабінету міністрів України «Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану» від 01.04.2022 № 398

постанова каб Постанова Кабінету міністрів України «Про затвердження порядку фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій» від 01.04.2022 № 397

Постанова Кабінету міністрів України «Про внесення змін до правил перетинання державного кордону громадянами україни» від 01.04.2022 № 39

БІЛЬШЕ 20 ТИСЯЧ ЗАЯВОК НА ВІДНОВЛЕННЯ ЗРУЙНОВАНОГО МАЙНА НАДІЙШЛО В «ДІЇ» ЗА ПЕРШУ ДОБУ

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 31 березня 2022 року о 15:52

Держава працює над планом відновлення України — для цього системно підраховуються всі збитки. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у відеозверненні 31 березня.

«Вчора в «Дії» вже запрацювала можливість подати інформацію про зруйноване майно. За одну добу отримали вже більше 20 тисяч таких заявок. Усі заявки будуть ретельно опрацьовані, аби після нашої перемоги відбудова була системною», — наголосив очільник Уряду.

Раніше Денис Шмигаль повідомляв про створення чотирьох відповідних фондів, які будуть наповнюватися, зокрема, за підтримки міжнародних партнерів України.

ВІДНОВЛЕНО ПОСЛУГУ З ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЇ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ В СЕРВІСНОМУ ЦЕНТРІ МВС

Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 31 березня 2022 року о 13:26

Відновлено послугу з перереєстрації транспортного засобу при оформленні договору купівлі-продажу в сервісному центрі МВС.

Тисячі людей щодня зверталися до сервісних центрів МВС з проханням відновити послугу — перереєстрація транспортних засобів. Адже багато громадян лишилися без засобів пересування.

«Відсьогодні ми відновлюємо цю послугу. У цей важкий час варто максимально забезпечити людей доступом до державних послуг. Бо кожна така дія — це наше «вистоїмо» для країни», — повідомив заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.

Також громадяни можуть складати іспити на категорії С1, С, С1Е, СЕ, D1, D, D1E, DE.

Особам, які пройшли навчання в автошколі, буде доступний теоретичний іспит на категорію В. Згодом буде відновлено здачу і практичного іспиту на дорогах загального користування.

Нагадуємо, що Урядом було скасовано складання практичного іспиту в сервісному центрі МВС на автомайданчику, крім категорій А1, А, В1.

ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ ОТРИМАЮТЬ ДОДАТКОВУ ГРОШОВУ ДОПОМОГУ

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 30 березня 2022 року о 22:22

Відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук з Верховним комісаром ООН з питань біженців Філіппо Гранді. На ній було визначено ключові напрями подальшої співпраці:

 1. забезпечення житлом переміщених осіб шляхом будівництва модульних містечок;
 2. надання прямої грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

«В цьому напрямку працюють вже два проекти, — уточнила Ірина Верещук. — Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій працює над їх розширенням. Допомога надається додатково до допомоги від держави. Так, Управління Верховного комісара ООН з питань захисту біженців спільно з Укрпоштою розпочали виплату кожній переміщеній особі по 2220 грн. Отримати готівку можна через відділення Укрпошти».

За словами Віце-прем’єр-міністра, запис до програми грошової допомоги розпочався у Львові 23 березня, а тепер також проходить в Ужгороді та Мукачеві.

Реєстрація триває за адресами:

 • м. Львів, вул. Трускавецька, 2 Б (з 9:00 до 18:00);
 • м. Львів, вул. Палія, 15 (з 9:00 до 18:00), вихідний — субота;
 • м. Ужгород, Гуманітарний штаб «Совине гніздо», вул. Ференца Ракоци, 2 (пн-пт з 9:00 до 18:00);
 • м. Ужгород, пл. Ш. Петефі, 24, Ужгородський міський центр соціальних служб Департаменту соціальної політики (пн-пт з 9:00 до 18:00);
 • м. Мукачево, ЦНАП, вул. Духновича, 2 (пн-пт з 9:00 до 18:00).

За додатковою інформацією необхідно звертатись за номером телефону: 0800307711.

«Також програму з надання грошової допомоги розпочало втілювати представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, — додала Ірина Верещук. — Зараз це втілюється на Закарпатті, але в перспективі дію програми планується розширити на інші регіони. Розмір допомоги — також 2220 грн на людину».

Ця допомога надаватиметься найбільш уразливим групам серед переміщених осіб.

Зокрема:

 • вагітним жінкам та матерям, що самостійно виховують дітей;
 • сім’ям із двома і більше дітьми;
 • родинам, серед членів яких є особи з інвалідністю;
 • особам похилого віку.

Списки вищевказаних категорій опрацьовуватиме Департамент соціального захисту населення Закарпатської ОВА, соціальні працівники територіальних громад.

Також посадовиця пояснила, що для отримання допомоги працює наступний алгоритм:

 1. Особа реєструється в якості ВПО у відповідній області через органи соцзахисту чи ЦНАП.
 2. У разі якщо особа підпадає під визначені категорії вразливості, вона отримує відповідну допомогу.

УРЯД СПРОСТИВ ЩЕ ОДНУ ПРОЦЕДУРУ В БУДІВЕЛЬНІЙ ГАЛУЗІ — ВИДАЧУ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ СЕРТИФІКАТІВ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ

Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 30 березня 2022 року о 18:55

На засіданні Уряду 29 березня 2022 року прийнято зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554 «Деякі питання професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури», що передбачає прискорення процесу видачі кваліфікаційних сертифікатів вищої категорії виконавцям, які мають сертифікати видані до 1 січня 2016 року, з обов’язковим дотриманням умови щодо підтвердження досвіду виконання відповідних робіт (послуг) після припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Зважаючи на обставини сьогодення, збір та надання виконавцями, що мають кваліфікаційні сертифікати видані до 1 січня 2016 року, підтверджуючих документів щодо досвіду виконання відповідних робіт (послуг) є проблематичним. Відтак Мінрегіоном ініційовано для цих фахівців прискорення процесу отримання кваліфікаційних сертифікатів вищої категорії під час дії воєнного стану. Так сертифікат буде видано протягом п’яти робочих днів від подачі заяви до саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності.

Разом з цим обов’язковою вимогою залишається дотриманням умови щодо підтвердження досвіду виконання відповідних робіт (послуг) після припинення чи скасування воєнного стану.

Зазначених фахівців планується залучати до обстеження, проектування, відновлення об’єктів, що зазнали руйнування/пошкодження спричиненого військовою агресією російської федерації.

ОНОВЛЕНИЙ ПОРЯДОК ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ТА ФОП В ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ

Міністерство юстиції України, опубліковано 30 березня 2022 року о 15:48

В умовах воєнного стану з огляду на необхідність забезпечення достовірності відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерством юстиції реалізовано можливість проведення найбільш нагальних реєстраційних дій, а саме державної реєстрації:

 • створення благодійних організацій та громадських об’єднань і змін до відомостей про них, у тому числі до статутів;
 • створення товариств із обмеженою відповідальністю, створення фермерського господарства, зміни керівника юридичної особи, крім громадських формувань, зміни місцезнаходження юридичної особи;
 • змін до установчих документів, якими передбачається виключно зміна місцезнаходження юридичної особи;
 • зміни видів економічної діяльності юридичної особи;
 • органів державної влади, органів місцевого самоврядування, казенних підприємств, державних підприємств, комунальних підприємств, комунальних організацій (установ, закладів), державних організацій (установ, закладів), а також акціонерних товариств, які є банками;
 • фізичної особи підприємцем, припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, зміни до відомостей про фізичну особу-підприємця.

Більш детальну інформацію ви можете отримати, звернувшись до суб’єктів надання адміністративних послуг. Перелік контактів за посиланням.

ПОНАД 130 ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ ЗАРЕЄСТРУВАЛИСЬ ЯК ВПО ПІСЛЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ

Міністерство соціальної політики України, опубліковано 30 березня 2022 року о 15:44

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що понад 130 тисяч людей вже зареєструвались як вимушено переміщені особи після впровадження воєнного стану. При цьому, в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб зареєстровані майже 1,6 мільйона людей.

Міністр підкреслила, що насправді перемістились всередині країни мільйони людей. Але з різних причин, в першу чергу, психологічних вони ще не зареєструвались як внутрішньо переміщені особи.

«Я дуже добре розумію, як важко самому собі сказати, що це не на день-тиждень, а на трохи довший час. Але дуже важливо подати про себе інформацію до Єдиної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Це дасть можливість розуміти «соціальний портрет» переміщених осіб в кожному конкретному регіоні, правильно оцінювати їх потреби та планувати допомогу. Тому я прошу кожного, хто був змушений покинути свою домівку, піти та зареєструватись у громаді, де ви зараз проживаєте. І одночасно можна подати заяву на отримання допомоги на проживання, яку Уряд надає вимушено переміщеним особам», — зазначила Марина Лазебна.

Марина Лазебна нагадала, що Уряд підключив додаткові канали для реєстрації внутрішньо переміщених осіб. Якщо раніше це були лише органи соціального захисту населення на рівні районів та міст обласного значення, то тепер людина зможе звернутись до уповноваженої особи громади, центрів надання адміністративних послуг, а згодом — просто подати заяву дистанційно через портал «Дія».

Щоб забезпечити вимушених переселенців житлом, Уряд ухвалив рішення компенсувати місцевим бюджетам громад, які безкоштовно розміщують вимушених переселенців, вартість відповідних комунальних послуг. Також компенсації отримають люди, які прихистили в своєму житлі переміщених осіб.

Урядом прийнято рішення надавати адресну грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам. Це щомісяця — 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю, і 2000 гривень — на кожну іншу особу.

Допомога надаватиметься щомісяця під час воєнного стану та одного місяця після його відміни. Ці виплати не оподатковуються, не включаються до розрахунку сукупного доходу сім’ї при визначенні права на інші види соціальних допомог, та надаються додатково до інших соціальних гарантій, таких як пенсія, різні види соціальних допомог, житлова субсидія тощо.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ ПРО ПОШКОДЖЕНЕ МАЙНО ПІД ЧАС ВІЙНИ ВІДТЕПЕР МОЖНА В ЗАСТОСУНКУ «ДІЯ»

Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 30 березня 2022 року о 09:02

24 лютого Російська Федерація напала на Україну, залишивши сотні тисяч громадян без домівок у Харкові, Маріуполі, Чернігові, Бучі та інших містах країни.

Держава робить все для того, щоб відбудувати кожен дім. Тому цей процес починається вже зараз — зі збору інформації та фіксації збитків. Відсьогодні цю інформацію можна подати в застосунку «Дія».

Подати заяву можуть українці, у яких було пошкоджено:

 • приватні будинки (садибні, дачні та садові);
 • квартири;
 • інші житлові приміщення (на які зареєстровано окреме право власності, а не в складі будинку).

Що треба зробити в застосунку?

Заповніть форму. Для цього знадобиться така інформація:

 • ПІБ;
 • РНОКПП;
 • контактні дані (телефон та адреса електронної пошти);
 • інформація про об’єкт, що було пошкоджено.

Якщо інформація про об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав (ДРРП), вона підтягнеться автоматично. У разі відсутності інформації про об’єкт в ДРРП ви матимете змогу внести інформацію в ручному режимі. Після заповнення форми та її реєстрації ви зможете завантажити заяву у форматі PDF або отримати її на електронну пошту. Заяву також можна буде подати на порталі «Дія» за тією ж схемою та фізично в ЦНАП із середини квітня. Для останнього вам знадобиться лише паспорт та РНОКПП.

Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені Урядом найближчим часом.

ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ«ПРО ВНЕСЕННЯ ДО ДЕЯКИХ ПОСТАНОВ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ЗМІН ЩОДО СТРОКУ ПОВТОРНОГО ОГЛЯДУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТА ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ДЕЯКИХ МЕДИЧНИХ ДОКУМЕНТІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ» ВІД 30.03.2022 № 390

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБУВАННЯ ЗАРЕЄСТРОВАНИХ БЕЗРОБІТНИХ НА ОБЛІКУ ТА ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАН

Міністерство економіки України, опубліковано 29 березня 2022 року о 13:39

На період воєнного стану процедура взаємодії з безробітними є максимально спрощеною та адаптованою і відбувається наступним чином:

 • громадяни можуть подати заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації за допомогою Порталу або мобільного додатку «Дія»;
 • отримати весь перелік послуг можна у найближчому працюючому центрі зайнятості;
 • звернутись до Служби можливо за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку (телефон, чати підтримки у Telegram, електронна пошта, заповнення онлайн-форм).

Покрокові інструкції, завантажити необхідні заяви або заповнити Google-форми можна на ресурсах Державної служби зайнятості.

Важливо, що безробітний може підтвердити намір перебування у статусі зареєстрованого безробітного за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку або безпосереднього звернувшись до центру зайнятості. Режим роботи центрів зайнятості та їх контакти щоденно оновлюються та публікуються в Телеграм та Viber каналах Державної служби зайнятості.

В областях, де центри зайнятості не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування, виплата допомоги безробітним буде здійснюватися за допомогою АТ «Ощадбанк». Кошти будуть перераховуватися на рахунок в банку, в якому відкрито рахунок одержувача. Також можливе здійснення грошових переказів через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER».

Реєстрація безробітного в Державній службі зайнятості припиняється в разі невідвідування (не підтвердження наміру перебування у статусі безробітного) зареєстрованим безробітним без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування або дати останнього фактичного підтвердження безробітним наміру перебувати у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації або у разі відмови від виконання суспільно-корисних робіт.

Текст постанови доступний за посиланням.

ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ«ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПРАВИЛ ПЕРЕТИНАННЯ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ» ВІД 29.03.2022 № 383

Уточнений перелік документів, що дозволяють перетин кордону.

МВС: ВІДНИНІ МЕДИЧНА ДОВІДКА ДЛЯ ОБМІНУ АБО ВІДНОВЛЕННЯ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ НЕПОТРІБНА

Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 28 березня 2022 року о 16:47

Віднині медична довідка для обміну або відновлення посвідчення водія непотрібна.

Зверніть також увагу, що під час воєнного стану #СервісніЦентриМВС здійснюють обмін посвідчення водія тільки тим громадянам, які за законом мають право виїзду за межі України та тим, хто залучається до оборони.

ОНОВЛЕННЯ СИСТЕМИ «‎СОЦІАЛЬНА ГРОМАДА»‎: ЯК НАДАВАТИ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВПО

ФБ. «Все буде ЦНАП». 28 березня 2022, 06:54

Через військову агресію рф понад 6 млн українців покинули домівки, щоб евакуюватися до більш безпечних регіонів країни.

Для того, щоб ЦНАПи могли допомогти їм, Мінсоцполітики запустило новий функціонал у системі «‎Соціальна громада»:

 • стати на облік та отримати довідку ВПО (стане доступним з 28.03.22);
 • оформити щомісячну соцдопомогу (з’явиться за кілька днів).

Щоб якнайшвидше навчитися надавати ці послуги, переглядайте відеоінструкцію на платформі Дія.Центрів.

ДОДАТКОВО

ПЕРЕЛІК НОВИХ ТЕМАТИЧНИХ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ, ЯКІ НЕ ПОТРАПИЛИ У МОНІТОРИНГ ЗА ПЕРІОД 21 – 27 БЕРЕЗНЯ 2022

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ПОПЕРЕДНІ ОГЛЯДИ

Огляд новин підготував
Віктор Тимощук
спеціально для нашого партнера Громадської мережі UPLAN.Вам може бути цікаво