preloader

Що вас цікавить?

Судова реформа: які зміни треба запровадити передусім

04.11.2020
Судівництво /
Судова реформа

«Я думаю, що таке рішення на часі вже понад рік, зважаючи на те, що президент не може визначитися із тим, хто має розробляти судову реформу. То створив комісію з питань судової реформи, то потім доручив розробляти стратегію Саакашвілі, потім знову у виступі перед парламентом згадав про комісію, тепер вже уряд. Раніше в мене складалося враження, що президент свідомо зволікав із цими питаннями, але схоже на те, що рішення КС багато що для нього проявило. Що буде результатом – я не знаю, але справді зміни в судовій системі назріли давно. Це питання також і національної безпеки», — сказав Куйбіда.

Юрист вважає, що ключовим питанням судової системи залишається призначення суддів на посади.

«Я думаю, що ключове – це перезавантаження органів суддівського самоврядування, які, власне, відповідають за всі кадрові проблеми, що існують у судовій системі. Торік припинилися повноваження Вищої кваліфікаційної комісії, але, фактично, до цього часу вона не працює, а щодо Вищої ради правосуддя – немає жодних рішень. Очевидно, що уряд тут мав би проявити ініціативу», — додав Куйбіда.

Експерт відзначив, що невідкладною залишається проблема довкола ОАСК.

«Також президент має розв’язати проблему із Окружним адміністративним судом міста Києва. Тільки він може ініціювати утворення, реорганізацію чи ліквідацію судів відповідно до Конституції. Він має внести такий закон у парламент», — пояснив юрист.

Роман Куйбіда спеціально для Слово і ДілоВам може бути цікаво