preloader

Що вас цікавить?

Реформа держслужби – шанс №2 для президента і парламенту

07.12.2015
Публічна адміністрація /
Публічна служба

26 листопада Верховна Рада провалила іспит на готовність до ключової системної реформи – реформи державної служби. Без повної мобілізації усіх патріотичних сил закон отримати неможливо. Але доля цього законопроекту і досі насамперед у руках президента. Якби БПП проголосував так, як і фракція прем'єра, то шанси отримати новий закон суттєво зросли би. І треба розуміти – без чіткої артикульованої Порошенком підтримки він точно ухвалений не буде. Отже, у суспільства і ЗМІ є тиждень на те, щоб якось пояснити главі держави і депутатам, які "утрималися" чи "не голосували", що без елементарних правил Україна не отримає умов для зміни системи влади і свого розвитку. Наступний іспит – 8 грудня.


У суспільства є тиждень на те, щоб якось пояснити Порошенку і депутатам – без дотримання елементарних правил Україна не зможе розвиватися. 26 листопада Верховна Рада провалила іспит на готовність до ключової системної реформи – реформи державної служби. У попередньому блозі я описав коротку історію законопроекту "Про державну службу", а також висловив припущення, що успіх законопроекту залежить насамперед від президента і його політичної сили.

На жаль, так і сталося. Цифри сигнального голосування цілком промовисті:

БПП – "за" 66 депутатів із 139

НФ – 59 із 81

"Опоблок" – 0

"Самопоміч" – 11 із 26

"Відродження" – 0

Позафракційні – 12 із 50

"Радикальна партія" – 0 "Воля народу" – 2 із 20

"Батьківщина" – 12 із 19

Отже, наразі найбільшими реформаторами виглядають фракції Яценюка та Тимошенко. Прикро також, що зовсім не підтримали законопроект "радикали" і недодали голосів усі фракції коаліції, хоча раніше публічно заявляли про його підтримку. Без повної мобілізації усіх патріотичних сил закон отримати неможливо. Але доля цього законопроекту і досі насамперед у руках президента. Якби БПП проголосував так, як і фракція прем'єра, то шанси отримати новий закон суттєво зросли би. І треба розуміти – без чіткої артикульованої Порошенком підтримки він точно ухвалений не буде.

Кажуть, кілька тижнів тому на одній з нарад президент заявив, що не буде втручатися в ухвалення законопроекту про держслужбу. "Нехай Верховна Рада визначиться щодо 2490, а тоді вже і я буду визначатися" – так описують позицію Порошенка очевидці. Для розуміючих людей очевидно, що це тихий "злив" реформи. Бо коли президенту (як і прем'єру) потрібен якийсь закон – то він чітко про це говорить, і його позиція помітно позначається на результатах голосування.

Отже, у суспільства і ЗМІ є тиждень на те, щоб якось пояснити главі держави і депутатам, які "утрималися" чи "не голосували", що без елементарних правил (дотримання Конституції, відкритої конкурсної процедури призначення на усі посади державної служби; обмеження політичної діяльності для чиновників, і т.д.) Україна не отримає умов для зміни системи влади і свого розвитку. Наступний іспит – 8 грудня.

Віктор Тимощук,

для ТСН.БлогиВам може бути цікаво