preloader

Що вас цікавить?

10 Вересня

Київ

Назад до анонсів

Прес-Анонс: “Життя під рентгеном: як запобігти створенню Єдиного державного демографічного реєстру?”


Кожен із нас скоро може опинитися “під рентгеном” — не лише держави, а й будь-кого, хто отримає доступ (на законних або не дуже законних підставах) до Єдиного державного демографічного реєстру.


10 Вересня
Київ
вул. Льва Толстого, 3

Як чимало з найнебезпечніших законодавчих ініціатив останніх років, Закон України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” ухвалювався Верховною Радою під лейблом закону, що наближає Україну до стандартів ЄС. На жаль, насправді його дія виявиться зворотною. Вона призведе до того, що кожен із нас опиниться “під рентгеном” — не лише держави, а й будь-кого, хто отримає доступ (на законних або не дуже законних підставах) до Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР). Громадянське суспільство та народні депутати не змогли запобігти ухваленню цього закону минулого року. А нещодавно стало відомо про те, що Кабмін вже запланував виділити на створення ЄДДР 793,3 млн. гривень.

Чи є ще шанс врятувати ситуацію? Від кого це залежить? Та чи розуміє суспільство загрози створення ЄДДР?

У середу, 9 жовтня, о 13.30 у креативному просторі “Часопис” (вул. Льва Толстого, 3, зала Talk’ова) відбудеться прес-бранч “Життя під рентгеном: як запобігти створенню Єдиного державного демографічного реєстру?”

У прес-заході візьмуть участь: представники неурядових організацій — національний координатор Української платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Олександр СУШКО, заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор ТИМОЩУК, незалежний медіа-юрист Дмитро КОТЛЯР, експерт Центру досліджень визвольного руху, кандидат історичних наук Олександр ІЩУК, голова правління Центру Громадянських Свобод Олександра МАТВІЙЧУК, а також представник профільного державного органу — заступник Голови Державної служби України з питань захисту персональних даних Володимир КОЗАК.

Модератор – журналістка, учасниця руху “Стоп Цензурі” Наталка СОКОЛЕНКО.

Організатор події – Центр Громадянських Свобод за фінансової підтримки програми “Матра” (Посольство Королівства Нідерландів).Вам може бути цікаво