preloader

Що вас цікавить?

10 Червня

Київ

Назад до анонсів

Прес-Анонс. Прес-конференція "Реальний шанс Конституційного Суду захиститися від політиків"


У вівторок, 22 січня, Центр політико-правових реформ у межах інформаційного партнерства Реанімаційного Пакету Реформ та Інституту Горшеніна проведе прес-конференцію «Реальний шанс Конституційного Суду захиститися від політиків».


10 Червня
Київ
вул. Мала Житомирська, 18-Б

У вівторок, 22 січня, Центр політико-правових реформ у межах інформаційного партнерства Реанімаційного Пакету Реформ та Інституту Горшеніна проведе прес-конференцію «Реальний шанс Конституційного Суду захиститися від політиків».

Спікери розкажуть, як третя колегія суддів Конституційного Суду України (КСУ) відмовилася розглядати подання 47 народних депутатів щодо порядку призначення суддів КСУ. У ньому народні депутати вказали на неконституційність порядку призначення суддів КСУ Верховною Радою України, а саме в частині обов'язкової політичної підтримки майбутнього судді КСУ. У четвер, 24 січня, Велика Палата КСУ ухвалить остаточне рішення про відкриття провадження щодо порядку призначення суддів, який не відповідає Конституції.

24 січня 2019 року – останній шанс Конституційного Суду відкрити провадження і в такий спосіб надати можливість у майбутньому обійняти посаду судді Конституційного Суду України незалежному від політиків, авторитетному правнику з бездоганною репутацією.

Що?   Прес-конференція «Реальний шанс Конституційного Суду захиститися від політиків».

Де?    Прес-центр Інституту Горшеніна (м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18-Б).

Коли?  22 січня, 11:00 – 12:00.

Спікери:

  • Ганна Гопко – народний депутат України
  • Вікторія Пташник – народний депутат України
  • Юлія Кириченко – член правління Центру політико-правових реформ, член Ради Реанімаційного Пакету Реформ.
  • Андрій Химчук – юрист ГО «Фундація DEJURE»

Модератор:

  • Ярина Бусол – керівник комунікаційного напрямку Реанімаційного пакету реформ

Акредитація ЗМІ – на місці події.

Додаткова інформація – Ярина Бусол, керівник комунікаційного напрямку Реанімаційного пакету реформ, yarineyy@gmail.com, 095-153-25-42.

Парламент порушив Конституцію України, відмовившись проводити конкурсний відбір на посади суддів Конституційного Суду України і призначивши їх за політичною підтримкою. 28 листопада 47 народних депутатів звернулися до Конституційного Суду України з поданням про визнання неконституційним такого порядку призначення суддів Парламентом. Неконституційність призначення суддів КСУ у Парламенті має розглянути сам Конституційний Суд України, адже відповідно повноважень тільки він може визнавати неконституційними положення закону.

Прес-конференцію організовано Центром політико-правових реформ у партнерстві з Реанімаційним Пакетом Реформ й Інститутом Горшеніна та в межах проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» за підтримки Європейського Союзу.Вам може бути цікаво