preloader

Що вас цікавить?

25 Березня

Одеса

Назад до анонсів

Анонс! В Одесі відбудеться обговорення «Конституційне право як навчальна дисципліна: нові підходи»


18 лютого у залі засідань Вченої ради Національного університету «Одеська юридична академія» відбудеться круглий стіл стосовно вироблення загальних (мінімальних) методичних рекомендацій викладання курсу конституційного права в закладах вищої юридичної освіти.


25 Березня
Одеса

18 лютого 2019 року об 11:00 у залі засідань Вченої ради Національного університету «Одеська юридична академія» відбудеться круглий стіл, у якому візьмуть участь представники провідних вищих навчальних закладів, профільних міністерств, громадських об’єднань задля об’єднання зусиль наукової та експертної спільноти конституціоналістів стосовно вироблення загальних (мінімальних) методичних рекомендацій викладання курсу конституційного права в закладах вищої юридичної освіти.

Організатори круглого столу, а саме Центр політико-правових реформ, Громадська мережа публічного права та адміністрування UPLAN, Кафедра конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія», виходять з того, що конституційне право є фундаментальною та профілюючою галуззю права в національній правовій системі. Однак вагомою проблемою його становлення на сучасних демократичних ліберальних засадах є недостатній рівень конституційної культури у правовій спільноті. Це, зокрема, пов’язано з вадами викладання конституційного права в межах отримання юридичної освіти.

Попередні публічні переговори в межах експертної Мережі UPLAN підсвітили проблему якісного переосмислення викладання конституційного права в незалежній Україні без сліпого продовження викладання «радянського державного права» та необхідність вивчення міжнародного досвіду викладання конституційної права та формування конституційної культури. Зокрема, наявний запит на оновлення бачення викладання конституційних дисциплін. 

Захід організовано Центром політико-правових реформ в межах проекту ЦППР «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади», який реалізовується за підтримки Європейського Союзу, за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, висловлені експертами ЦППР, жодною мірою не відображають офіційної позиції Європейського Союзу.Вам може бути цікаво