preloader

Що вас цікавить?

20 Березня

Київ

Назад до анонсів

Анонс прес-конференції «Як реформувати прокуратуру і чому влада блокує цю реформу»


Українська прокуратура – орган, який майже не змінився з радянських часів. Структура, яка практично керує кримінальним процесом, тисне на суди, закриває очі на катування (що неодноразово відзначав Європейський суд з прав людини) і при цьому вважає себе головним захисником закону і права в Україні


20 Березня
Київ
вул. Хрещатик 4

У вівторок, 13 травня, о 10:30 в інформаційному агентстві УНІАН (вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція на тему «Як реформувати прокуратуру і чому влада блокує цю реформу».

Українська прокуратура – орган, який майже не змінився з радянських часів. Структура, яка практично керує кримінальним процесом, тисне на суди, закриває очі на катування (що неодноразово відзначав Європейський суд з прав людини) і при цьому вважає себе головним захисником закону і права в Україні.

Задля підписання Угоди про асоціацію з ЄС восени 2013 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону «Про прокуратуру», який отримав схвальну оцінку Венеціанської комісії. Його основною ідеєю стало позбавлення цього органу практично всіх притаманних їй функцій, окрім підтримки державного обвинувачення в судах.

Після того, як Янукович передумав іти до Європи, стало не до закону. Але і після зміни влади прокуратуру реформувати не поспішають. Більше того, розгляд законопроекту нині блокують колишні опозиціонери.

Чим загрожує громадянам України існування прокуратури в нинішньому вигляді? Чому експерти наполягають на урізанні функцій цього державного органу? Кому вигідно, аби прокуратура працювала за радянським зразком?

Відповідь на це питання готові надати експерти:

Роман Куйбіда, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, експерт громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ»;

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини;

Роман Романов, директор програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Модератор – Тетяна ПечончикЦентр інформації про права людини.

Додаткова інформація за телефоном: 050 612 00 20

Організатор заходу: Центр інформації про права людини за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні Вам може бути цікаво