Прес-конференція відбудеться 1 грудня в м. Київі, "Укрінформ", 10:00. Чому неконституційний Закон «Про всеукраїнський референдум» досі чинний та які загрози досі актуальні? Про це поговорять експерти Юлія Кириченко, Денис Ковриженко та Богдан Бондаренко
1 грудня о 10-00 в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16, Київ) Центр політико-правових реформ (ЦППР) спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) проведуть прес-конференцію «Рятуйте референдум», на якій будуть обговорені наступні питання:
· Чому неконституційний Закон «Про всеукраїнський референдум» досі чинний?
· Які основні проблеми та загрози чинного Закону?
· Яким чином відбувається розгляд подання про неконституційність Закону «Про всеукраїнський референдум» в Конституційному Суді?
Спікери:
· Юлія Кириченко – експерт з питань конституційного права, Реанімаційний пакет реформ;
· Денис Ковриженко – старший радник з юридичних питань, Міжнародна фундація виборчих систем (IFES);
· Богдан Бондаренко – експерт з питань конституційного права, Центр політико-правових реформ.
Акредитація журналістів здійснюватиметься на місці.
За додатковою інформацією щодо заходу звертайтеся до Ярини Бусол, тел. +38 095 153 2542, busol@pravo.org.ua.
Загальна інформація щодо теми прес-конференції:
6 листопада 2012 року було прийнято Закон “Про всеукраїнський референдум”. Проект цього Закону був підготовлений без залучення експертної спільноти та громадськості та ухвалений як Закон з грубим порушенням конституційної процедури. Закон 2012 року, який продовжує діяти, містить ряд положень, практичне застосування яких може мати негативний вплив на розвиток демократії в Україні. Експерти та представники вітчизняних та міжнародних неурядових організацій, у тому числі й Венеціанська комісія, наголошували на тому, що Закон “Про всеукраїнський референдум” суперечить не лише Конституції, але й міжнародним стандартам, не враховує кращі європейські практики у відповідній сфері.
Проект нової редакції Закону «Про всеукраїнський референдум» (проект Закону № 2145а), який було зареєстровано в парламенті народними депутатами України (23 червня 2015 року), не потрапляє в порядок денний. Конституційне подання щодо неконституційності Закону, розглядалося Конституційним Судом лише три рази, в листопаді 2016 року, 13 березня 2017 року та 7 листопада 2017 року. Чому неконституційний Закон «Про всеукраїнський референдум» досі чинний?
Захід організовано Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) спільно з Центром політико-правових реформ в рамках реалізації програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), проектів «Посилення спроможності учасників виборчих процесів», що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, та «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», що фінансується Британською допомогою від уряду Великої Британії.