preloader

Що вас цікавить?

25 Березня

Київ

Назад до анонсів

Анонс ДЛЯ ЗМІ Наступ на відкрите судочинство щодо недопустимості обмеження гласності судочинства,


В четвер, 14 вересня, о 10:00 у прес-центрі “Главкому” відбудеться прес-конференція "Законопроект 6232: наступ на відкрите судочинство" щодо недопустимості обмеження гласності судочинства, за участі члена правління ЦППР Романа Куйбіди 


25 Березня
Київ
вул. Шовковична, 8/20

14 вересня, в четвер, о 10:00 в прес-центрі «Главкому» (м. Київ, вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція на тему:«Законопроект 6232: наступ на відкрите судочинство»

Запрошені гості:

Валерія Рибак, координатор проекту “Суд людською мовою”, керівник ГО "Вектор прав людини";

Роман Куйбіда, заступник голови правління Центру політико-правових реформ;

Віталій Титич, адвокат Небесної сотні, Адвокатська дорадча група;

Ольга Решетилова, координатор Медійної ініціативи за права людини.

Учасники прес-конференції говоритимуть про обмеження гласності судових процесів, які несе законопроект №6232 (наразі розглядається Верховною Радою України у другому читанні), та про те, які ризики несе президентський законопроект для права громадян на справедливий суд.

Даний законопроект має на меті внесення значних змін у ГПК, ЦПК, КАС. Аналіз документу вказує на значні обмеження гласності судових процесів, які створюватимуться для всіх, хто бажає та бажатиме стежити за судовими процесами в приміщеннях судів та поза ними (ЗМІ, монітори, сторони процесу, інші вільні слухачі та люди, які не перебувають в суді).  

Громадські організації, які займаються захистом права на справедливий суд, вважають такі обмеження законодавчим наступом на гласність судочинства, якої було досягнуто завдяки ухваленню нового Закону "Про судоустрій і статус суддів". Багато громадських організацій, медіа та активістів вже долучилися до підписання Заяви щодо недопустимості обмеження гласності судочинства.

У разі ухвалення законопроекту №6232 буде значно ускладнено висвітлення судових процесів, роботу журналістів-розслідувачів, правозахисників тощо.

Акредитація: 2535474 #Вам може бути цікаво