preloader

Що вас цікавить?

4 Квітня

Київ

Назад до анонсів

Анонс: 4 квітня експерти вимагатимуть розпочати реформу Конституційного Суду України


4 квітня з 14.00. до 16.00 в прес-центрі Укрінформу, за адресою вул. Б.Хмельницького, 8/16, відбудеться круглий стіл на тему «Наступна реформа – реформа Конституційного Суду України».


4 Квітня
Київ
вул. Б.Хмельницького, 8/16

4 квітня з 14.00. до 16.00 в прес-центрі Укрінформу, за адресою вул. Б.Хмельницького, 8/16, відбудеться круглий стіл на тему «Наступна реформа – реформа Конституційного Суду України».


Останнє рішення Конституційного Суду України, яке було присвячене тлумаченню положення статті 155 Конституції щодо «наступної чергової сесії Верховної Ради України», сколихнуло правову спільноту. Єдиний орган конституційної юрисдикції замість того, аби стояти на сторожі дотримання Основного Закону, вкотре став жертвою політичних інтриг та тиску зі сторони представників влади. Тим самим ще раз підтверджено негативну тенденцію перетворення Конституційного Суду в так званий «кишеньковий суд».
Сьогодні Президентом ініційована реформа Конституційного Суду. Саме тому зараз, як ніколи, актуалізується питання забезпечення незалежності Конституційного Суду з метою формування державної інституції, здатної виконати високе завдання – забезпечити верховенство Конституції України.
Така необхідність підтверджується і даними соціологічного опитування Фонду «Демократичні ініціативи», проведеного у грудні  2015 року. За результатами опитування 38,1 % громадян зовсім не довіряють КСУ, 30,3 – переважно не довіряють. І лише 1,1 % опитаних цілком довіряє КСУ. 
У експертній дискусії візьмуть участь судді Конституційного Суду у відставці, чинні судді Конституційного Суду, народні депутати України, активна науково-експертна спільнота, зокрема, Володимир Шаповал, Микола Козюбра, Віктор Шишкін, Петро Стецюк, Юрій Ключковський, Оксана Сироїд, Ігор Коліушко, Віктор Мусіяка, Станіслав Шевчук та ін.

Модератор:
Юлія Кириченко – керівник Інформаційної кампанії «КонституціЯ», експерт Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ.
Для акредитації та за додатковою інформацією звертатися до Наталії Соколенко, natali.sklnk@gmail.com; 097 5971385.Вам може бути цікаво