Новини, напрямки діяльності
Аналітична записка ЦППР та РПР щодо проведення конституційної реформи (16-31 березня 2016 р.)
В Україні проводиться конституційна реформа, яка передбачає конституційні зміни в 3-х напрямках: права людини; децентралізація; реформа правосуддя. На жаль, до цього часу не ініційовано процес зміни Конституції в частині забезпечення балансу гілок влади.
АНОНС: 4 квітня експерти вимагатимуть розпочати реформу Конституційного Суду України
4 квітня з 14.00. до 16.00 в прес-центрі Укрінформу, за адресою вул. Б.Хмельницького, 8/16, відбудеться круглий стіл на тему «Наступна реформа – реформа Конституційного Суду України».
У Чернівцях обговорювали шляхи поліпшення діяльності ЦНАП області
29 березня у місті Чернівці відбувся семінар «Діяльність ЦНАП як інтегрованого офісу та децентралізація повноважень з надання адміністративних послуг».
Експерт ЦППР виступив на міжнародній конференції з питань захисту жертв злочинів
18 березня в місті Алмати відбулася міжнародна конференція "Засоби захисту жертв катувань і іншого жорсткого поводження", організована Центром дослідження правової політики.
Не генпрокурором єдиним…
Децентралізація влади в системі прокуратури повинна відбутися шляхом відібрання значної кількості повноважень у Генерального прокурора та передання їх новим органам, відповідальним за добір прокурорських кадрів.
ПРЕС-АНОНС: «Судова реформа: коли черкащанам чекати змін»
84% жителів Черкащини відзначають поширеність корупції серед суддів. Натомість повну довіру судам висловило менше 1% опитаних. Внесення відповідних змін до Конституції дасть можливість змінити ситуацію.
Чому технічний уряд є бажаним для України?
Вже декілька тижнів поспіль дебатується питання зміни Уряду. Для більшості експертів та громадян є очевидним, що цей склад Кабінету Міністрів вичерпав свій потенціал, і надій на покращення його роботи практично ні в кого не залишилося. Проте не всі розуміють, що старі методи його формування не принесуть позитивних результатів.
Експерти Центру політико-правових реформ долучились до акції «Захистити слідчих у справі «діамантових» прокурорів», яка відбулась сьогодні під Генеральною прокуратурою України
Метою акції було не допустити переслідування і тиску на працівників управління реформ Генеральної прокуратури та завадити звільненню слідчих і прокурорів, які розслідували справу «діамантових» прокурорів.
Відкриту частину ми виграли! – Юлія Кириченко про засідання КСУ на тему закону про референдум
24 березня Конституційний Суд розпочав розбиратися, чи відповідають Конституції ст. 15, 16 Закону України «Про всеукраїнський референдум», ухвалені під час президентства Віктора Януковича.
Закон Януковича-Медведчука про референдум 24 березня розгляне Конституційний Суд
Центр політико-правових реформ, Реанімаційний пакет реформ закликає журналістів акредитуватися на слухання у КСУ, що розпочнуться 24 березня о 10.00 (акредитація до 18.00 23 березня за телефонами: 238-10-80, 238-10-25 та електронною поштою (press@ccu.gov.ua).
Чому Конституційний Суд має скасувати Закон «Про всеукраїнський референдум»?
Коаліція громадських організацій «За чесний референдум», експерти Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ, народні депутати та представники міжнародних організацій звертають увагу на важливість розгляду у Конституційному Суді Закону «Про всеукраїнський референдум».
Публічний глум Конституційного суду
Керівниця напрямку конституційного права Юлія Кириченко написала для сайту "Новое время" про скандальне рішення Конституційного Суду.
Єдиний результат Рішення КСУ про «наступну чергову сесію» – дискредитація самого Конституційного Суду
Рішення від 18 березня 2016 - це ще один приклад ситуації, коли Конституційний Суд України не виконує своєї функції. А значить необхідно більш радикально реформувати насамперед порядок формування складу КСУ, ніж то пропонується в законопроекті щодо правосуддя внесеному Президентом до Верховної Ради.
АНОНС: 22 березня прес-сніданок на тему "Закон про всеукраїнський референдум ім. Януковича-Медведчука: розгляд у Конституційному Суді та дії Парламенту"
Експерти та народні депутати зустрінуться з журналістами напередодні розгляду Закону "Про всеукраїнський референдум" у Конституційному Суді
«Майданівські» судді – без покарання: схеми та комбінації уникнення відповідальності
Судді, які два роки тому кидали за грати євромайданівців та відбирали водійські права в автомайданівців, здебільшого продовжують спокійно працювати в судах. Адже знайшли підтримку у своїх колег з Вищої ради юстиції або Вищого адміністративного суду України.
То чому ж президент і прем’єр-міністр б’ються за посади в НАЗК, або мої висновки з участі у конкурсі
І будуть битися доти, доки матимемо виконавчу владу у виді двоглавого орла/барана (непотрібне викресліть на свій розсуд). Ми все ще мавпуємо Рашу, де так само існують дві виконавчих влади (до речі, друга, уряд, ще більш слабка, ніж у нас).
У Черкасах обговорювали як у ЦНАП реалізувати нові повноваження щодо надання адміністративних послуг
16 березня у місті Черкаси відбувся семінар «Діяльність ЦНАП як інтегрованого офісу та децентралізація повноважень з надання адміністративних послуг».
Шукаємо регіональні ГО та окремих активістів для участі у проекті розвитку спроможності громадських інституцій у політико-правовій сфері
Центр політико-правових реформ розпочинає новий проект за підтримки програми Матра Посольства Королівства Нідерланди. Запрошуємо громадські організації та окремих активістів брати участь у реалізації проекту. Пропозиції надсилайте на e-mail: centre@pravo.org.ua
Аналітична записка ЦППР та РПР щодо проведення конституційної реформи (01-15 березня 2016 р.)
В Україні проводиться конституційна реформа, яка передбачає конституційні зміни у 3-х напрямках: права людини; децентралізація; реформа правосуддя. На жаль, до цього часу не ініційовано процес зміни в частині забезпечення балансу гілок влади.
Представлено результати громадського моніторингу якості адміністративних послуг Міністерства юстиції України
Київ, Україна (15 березня 2016 року). Майже 85% користувачів адміністративних послуг Міністерства юстиції України загалом задоволені їх якістю. При цьому лише третина (30%) повністю задоволені умовами реєстрації нерухомості через черги та вимагання додаткових документів, які не зазначені у законі та/або інформаційній картці послуги.
Як досягти мети за допомогою електронної петиції?
Електронна петиція — це особливий вид колективного звернення (електронне звернення). У світі вони давно вже працюють. В Україні електронні петиції можна подавати з 2 липня 2015 року. Цей інструменти швидко набирає популярності серед громадян.
Як покінчити із хаосом в оплаті закордонних паспортів та інших адмінпослуг?
В Україні досі немає законодавчого акту, який би належно врегульовував питання оплати адміністративних послуг. Через це українці часто не знають наперед, скільки їм потрібно платити за ту, чи іншу адміністративну послугу. Для того, щоб визначити повну суму, майже завжди потрібно чи-то вичитувати безліч нормативних актів, чи-то вишукувати розмір плати на різних веб-сайтах владних органів.
84% рівнян схвально поставились до запровадження переатестації усіх суддів на предмет компетентності, доброчесності та етичності поведінки
Лише близько одного відсотка опитаних жителів Рівненської області, як і решти областей західного регіону, повністю довіряють українським судам.
ПРЕС-АНОНС
15 березня 2016 року о 10:00 у креативному просторі «Часопис» (вул. Льва Толстого, 3, м. Київ) відбудеться презентація-обговорення результатів пілотного дослідження громадської думки щодо якості надання адміністративних послуг Міністерства юстиції України.
АНОНС: «Судова реформа: коли рівнянам чекати змін»
89% жителів Рівненщини відзначають поширеність корупції серед суддів. Натомість повну довіру судам висловило близько 1% опитаних. Внесення відповідних змін до Конституції дасть можливість змінити ситуацію.
Відбулась вступна конференція проекту ЄС щодо розвитку ЦНАП
4-5 березня 2016 року у Луцьку відбулась вступна конференція Проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу “ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади”.
Чого журналісти не знають про Конституцію України?
Інформаційна кампанія #Конституція збирає "агентів впливу" серед журналістів. В офісі Реанімаційного пакету реформ відбувся тренінг для представників засобів масової інформації з усієї України на тему «Конституційна реформа: Гострі питання сьогодення»
84% волинян схвально поставились до запровадження переатестації усіх суддів на предмет компетентності, доброчесності та етичності поведінки
Лише близько одного відсотка опитаних жителів Волинської області, як і решти областей західного регіону, повністю довіряють українським судам.
АНОНС: «Судова реформа: коли волинянам чекати змін»
84% жителів Волині відзначають поширеність корупції серед суддів. Натомість повну довіру судам висловило менше 1% опитаних. Внесення відповідних змін до Конституції дасть можливість змінити ситуацію.
Члени Вищої ради юстиції – герої?
Не встигла Вища рада юстиції (ВРЮ) запрацювати на повну силу, як деякі її члени почали отримувати від Президента Петра Порошенка високі державні нагороди та звання. Кому вони дісталися та за що? Спробуємо розібратися.