Новини, напрямки діяльності
Аналітична записка ЦППР та РПР щодо проведення конституційної реформи (лютий 2016 р.)
В Україні проводиться конституційна реформа, яка передбачає конституційні зміни у 3-х напрямках: права людини; децентралізація; реформа правосуддя.
Оголошено конкурс на посаду керівника регіональних проектів (м. Київ)
У зв’язку з наміром ЦППР розширити свою активність у всіх регіонах України, насамперед у всіх великих містах (з населенням більше 200 тис. мешканців) і отриманням відповідного гранту на цю діяльність, оголошено конкурс на нову посаду керівника регіональних проектів (м. Київ).
Проведено семінар щодо надання послуг у ЦНАП відповідно до нових повноважень
24 лютого у місті Суми відбувся семінар «Діяльність ЦНАП як інтегрованого офісу та децентралізація повноважень з надання адміністративних послуг». Метою заходу було обговорення проблематики покращення якості надання адміністративних послуг через вдосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у містах і районах області з врахуванням нових повноважень, що передаються органам місцевого самоврядування і РДА у сферах: реєстрації бізнесу, нерухомості, місця проживання, а також виконання в повному обсязі розпорядження КМУ №523 від 16.05.2014р.
Оприлюднено оцінку рівня задоволеності громадян якістю адміністративних послуг управлінь юстиції у Дніпропетровській області
В опитуванні взяли участь більше 1000 відвідувачів реєстраційних служб в містах Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську та Павлограді. Опитування проводилось в управліннях державної реєстрації актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно, реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, а також легалізації громадських об’єднань і ЗМІ.
Сьогодні вийшов з друку коментар антикорупційного законодавства "Настільна книга детектива, прокурора, судді".
Настільна книга є науково-практичним коментарем Закону "Про запобігання корупції" антикорупційних положень Кримінального і Кримінального процесуального кодексів України, а також Кодексу України про адміністративні правопорушення.
79% вінничан схвально поставились до запровадження переатестації усіх суддів на предмет компетентності, доброчесності та етичності поведінки
Менше одного відсотка опитаних жителів Вінницької області, як і решти областей центрального регіону, повністю довіряють українським судам. Саме поширеність корупції серед суддів, на думку 66% опитаних, найбільш негативно впливає на довіру до судової влади.
ВИСНОВОК щодо відтермінування дня набрання чинності Закону «Про Державне бюро розслідувань»
Останнім часом в засобах масової інформації поширюється інформація, ніби у зв’язку зі вступом у дію Закону «Про Державне бюро розслідувань» прокуратура втрачає повноваження щодо проведення досудового розслідування, і з першого березня розслідування справ про злочини проти Майдану буде зупинено
ВИКОНАВЧА ВЛАДА В УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ ФОРМИ ДЕРЖАВНОГО ПРАВЛІННЯ (досвід після прийняття Конституції України 1996 року)
З прийняттям 28 червня 1996р. Конституції України завершився по суті початковий етап розвитку сучасної вітчизняної державності.
ПРЕС-АНОНС
25 лютого 2016 року, об 11:00 у прес-центрі Інформаційного агентства «Мост-Днепр» (м. Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, 40 б) відбудеться прес-конференція на тему: «Громадська оцінка якості адміністративних послуг територіальних управлінь юстиції у Дніпропетровській області».
АНОНС: «Судова реформа: коли вінничанам чекати змін»
24 лютого (середа) о 12.00 у приміщенні Вінницького прес-клубу (вул. Соборна, 68, 2 поверх) відбудеться прес-конференція у рамках інформаційної кампанії «#КонституціЯ», на якій експерти Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ розкажуть про перебіг конституційного процесу в частині судової реформи.
Досьє дисциплінарної відповідальності суддів
Станом на 19 лютого 2016 року на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів розміщена інформація щодо 40 рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності у 2015 році. У 27 випадках Комісія застосувала дисциплінарне стягнення у вигляді попередження, 13 суддям оголошеного догану. Більшість суддів, притягнутих до дисциплінарної відповідальності, є суддями місцевих судів. Підставами дисциплінарної відповідальності суддів найчастіше ставали істотні порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, а також невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом.
Виборцям слід більше ніколи не голосувати за партії, які проштовхнули партійну диктатуру, - Ігор Коліушко
"Закон вигідний тим, хто його подав, а подали його лідери п’яти фракції. Вони усі бояться бути чесними і відкритими перед своїми виборцями, вони всі сумніваються в своїх списках і хочуть ними маніпулювати", - сказав Ігор Коліушко в інтерв'ю Німецькій хвилі.
«Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо уточнення порядку оскарження рішень в адміністративному судочинстві» від 15 грудня 2015 року № 3653
Загалом ідея забезпечення можливості здійснення касаційного оскарження постанов апеляційних судів у найбільш актуальних справах про адміністративні правопорушення є такою, що узгоджується з приписами Конституції України, нормами міжнародного законодавства, відповідає правовим позиціям Європейського суду з прав людини та спроможна забезпечити право особи на судовий захист, що в повній мірі узгоджується із принципом верховенства права та утвердженням правової держави.
«Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо множинного громадянства)» від 24 листопада 2015 року № 3514
Адміністративно-деліктне ж (як власне і кримінальне) законодавство покликане забезпечувати виконання фізичними та юридичними особами своїх обов’язків, а також не порушувати своїми діями чи бездіяльністю прав, свобод і законних інтересів інших осіб, зміст яких визначений у регулятивному законодавстві.
«Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення права на інформацію та права на звернення» від 19 листопада 2015 року № 3493
Загалом ідея запровадження однакового адміністративно-правового захисту права на звернення як фізичних, так і юридичних осіб заслуговує на увагу. Позитивно треба оцінити й намагання авторів законопроекту забезпечити дієвість такого захисту.
«Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за вчинення злочинів службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище)» від 17 липня 2015 року № 2405а
Загалом ідея встановлення підвищеної кримінальної відповідальності за зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 КК України), вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, видається обґрунтованою, а тому оцінюється ЦППР позитивно.
Останній шанс для незаконно засуджених
За даними правозахисників, близько 100 осіб засуджені незаконно, і це лише серед "довічників" – осіб, які відбувають покарання у виді пожиттєвого позбавлення волі. Законопроект 2033а покликаний виправити ці помилки.
В Україні запущено електронний парламент
Однією з найбільш перспективних форм електронної демократії в межах електронної держави можна вважати електронний парламент. 3 лютого 2016 р. Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман презентував можливості нового електронного парламенту в Україні.
Дотиснути 3700: як партії хочуть вирішувати, хто потрапить в парламент
Законопроект #3700 таки протиснули. Як це вплине на політичні процеси, раніше описали в статті Ігор Коліушко та Катерина Давиденко
Київ повертається до старих схем реєстрації нерухомого майна?
З нового року вступив в силу закон "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", на підставі якого розширилось коло осіб, які можуть вчиняти реєстраційні дії стосовно нерухомого майна.
Заява експертів: реформи слід продовжувати
15 лютого експерти реформ оприлюднили заяву щодо політичної кризи в Україні.
Анонс прес-конференції «Прокуратура: операція «ліквідація»?
Учасники прес-конференції аналізуватимуть питання кроків реформування прокуратури в Україні, проблеми «цементування» системи і гальмування реформи прокуратури, чи потрібно замість прокуратури створювати іншу структуру, зокрема інститут державного обвинувачення
Чому чиновникам не треба боятися повного декларування?
У чому суть повного електронного декларування, передбаченого Законом «Про запобігання корупції» (далі – Закон)? Все просто: кожен суб’єкт декларування повинен щороку, починаючи з 2016 року, у встановлений термін подати декларацію про свій фінансовий стан, заповнивши її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК). Форму декларації має визначити НАЗК, яке, до речі, на сьогодні ще не створене.
Оприлюднено оцінку рівня задоволеності громадян якістю адміністративних послуг управлінь юстиції у Харківській області
В Харківській області опитування громадян здійснено громадською організацією «Фонд місцевої демократії». В опитуванні взяли участь більше 1000 відвідувачів реєстраційних служб Міністерства юстиції в містах Харкові, Ізюмі, Чугуєві, Змійові Опитування проводилось в управліннях державної реєстрації актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно, реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, а також легалізації громадських об’єднань і ЗМІ.
ЗАЯВА ЕКСПЕРТІВ РЕФОРМ: ТЕРМІНОВІ КРОКИ ДО РОЗВ'ЯЗАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КРИЗИ В УКРАЇНІ
Ми, група експертів, які разом з представниками влади та міжнародними партнерами беремо постійну участь у розробці, сприянні та контролі за впровадженням ключових системних реформ, вважаємо за необхідне запропонувати владі якнайшвидше здійснити кроки, спрямовані на подолання політичної кризи та прискорення реформ.
Оприлюднено оцінку рівня задоволеності громадян якістю адміністративних послуг управлінь юстиції у Львівській області
В опитуванні взяли участь більше 1000 відвідувачів реєстраційних служб в містах Львові, Дрогобичі, Стрию та Червонограді. Опитування проводилось в управліннях державної реєстрації актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно, реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, а також легалізації громадських об’єднань і ЗМІ.
Кримінальний кодекс: латка на латці
Пам'ятаєте поправку Надії Савченко (дай, Боже, їй здоров'я) до ст. 72 Кримінального кодексу? ("5. Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого кримінального провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув’язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі...." і т.д.).
Загальний нагляд та інші гріхи прокуратури
Очевидно, у прокуратурі не хочуть відкривати для суспільства правила своєї роботи і не хочуть контролю з боку Мін’юсту за законністю своїх наказів.
ПРЕС-АНОНС
10 лютого 2016 року 0 15.00 годині в приміщенні медіа-центру «Время»( вул.Сумська, 72, 2 поверх) м. Харків відбудеться прес-конференція на тему «Громадська оцінка якості адміністративних послуг територіальних управлінь юстиції у Харківській області».
В Одесі оприлюднено оцінку задоволеності якістю адміністративних послуг управлінь юстиції
В Одеській області в опитуванні громадян взяли участь більше 1 000 відвідувачів реєстраційних служб в містах Одесі, Ізмаїлі, Іллічівську та Южному. Опитування проводилось в управліннях державної реєстрації актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно, реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, а також легалізації громадських об’єднань і ЗМІ.
Запит на судову реформу зростає (результати соцопитування)
В Україні досить високий рівень недовіри громадян до судів, як і підтримки необхідності реформувати судову систему кардинальним шляхом через оновлення суддівського корпусу. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного на замовлення Центру політико-правових реформ