Конституціоналізм
Аналітична записка ЦППР та РПР щодо проведення конституційної реформи (16-31 березня 2016 р.)
В Україні проводиться конституційна реформа, яка передбачає конституційні зміни в 3-х напрямках: права людини; децентралізація; реформа правосуддя. На жаль, до цього часу не ініційовано процес зміни Конституції в частині забезпечення балансу гілок влади.
АНОНС: 4 квітня експерти вимагатимуть розпочати реформу Конституційного Суду України
4 квітня з 14.00. до 16.00 в прес-центрі Укрінформу, за адресою вул. Б.Хмельницького, 8/16, відбудеться круглий стіл на тему «Наступна реформа – реформа Конституційного Суду України».
ПРЕС-АНОНС: «Судова реформа: коли черкащанам чекати змін»
84% жителів Черкащини відзначають поширеність корупції серед суддів. Натомість повну довіру судам висловило менше 1% опитаних. Внесення відповідних змін до Конституції дасть можливість змінити ситуацію.
Відкриту частину ми виграли! – Юлія Кириченко про засідання КСУ на тему закону про референдум
24 березня Конституційний Суд розпочав розбиратися, чи відповідають Конституції ст. 15, 16 Закону України «Про всеукраїнський референдум», ухвалені під час президентства Віктора Януковича.
Закон Януковича-Медведчука про референдум 24 березня розгляне Конституційний Суд
Центр політико-правових реформ, Реанімаційний пакет реформ закликає журналістів акредитуватися на слухання у КСУ, що розпочнуться 24 березня о 10.00 (акредитація до 18.00 23 березня за телефонами: 238-10-80, 238-10-25 та електронною поштою (press@ccu.gov.ua).
Чому Конституційний Суд має скасувати Закон «Про всеукраїнський референдум»?
Коаліція громадських організацій «За чесний референдум», експерти Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ, народні депутати та представники міжнародних організацій звертають увагу на важливість розгляду у Конституційному Суді Закону «Про всеукраїнський референдум».
Публічний глум Конституційного суду
Керівниця напрямку конституційного права Юлія Кириченко написала для сайту "Новое время" про скандальне рішення Конституційного Суду.
Єдиний результат Рішення КСУ про «наступну чергову сесію» – дискредитація самого Конституційного Суду
Рішення від 18 березня 2016 - це ще один приклад ситуації, коли Конституційний Суд України не виконує своєї функції. А значить необхідно більш радикально реформувати насамперед порядок формування складу КСУ, ніж то пропонується в законопроекті щодо правосуддя внесеному Президентом до Верховної Ради.
АНОНС: 22 березня прес-сніданок на тему "Закон про всеукраїнський референдум ім. Януковича-Медведчука: розгляд у Конституційному Суді та дії Парламенту"
Експерти та народні депутати зустрінуться з журналістами напередодні розгляду Закону "Про всеукраїнський референдум" у Конституційному Суді
Аналітична записка ЦППР та РПР щодо проведення конституційної реформи (01-15 березня 2016 р.)
В Україні проводиться конституційна реформа, яка передбачає конституційні зміни у 3-х напрямках: права людини; децентралізація; реформа правосуддя. На жаль, до цього часу не ініційовано процес зміни в частині забезпечення балансу гілок влади.
84% рівнян схвально поставились до запровадження переатестації усіх суддів на предмет компетентності, доброчесності та етичності поведінки
Лише близько одного відсотка опитаних жителів Рівненської області, як і решти областей західного регіону, повністю довіряють українським судам.
АНОНС: «Судова реформа: коли рівнянам чекати змін»
89% жителів Рівненщини відзначають поширеність корупції серед суддів. Натомість повну довіру судам висловило близько 1% опитаних. Внесення відповідних змін до Конституції дасть можливість змінити ситуацію.
Чого журналісти не знають про Конституцію України?
Інформаційна кампанія #Конституція збирає "агентів впливу" серед журналістів. В офісі Реанімаційного пакету реформ відбувся тренінг для представників засобів масової інформації з усієї України на тему «Конституційна реформа: Гострі питання сьогодення»
84% волинян схвально поставились до запровадження переатестації усіх суддів на предмет компетентності, доброчесності та етичності поведінки
Лише близько одного відсотка опитаних жителів Волинської області, як і решти областей західного регіону, повністю довіряють українським судам.
АНОНС: «Судова реформа: коли волинянам чекати змін»
84% жителів Волині відзначають поширеність корупції серед суддів. Натомість повну довіру судам висловило менше 1% опитаних. Внесення відповідних змін до Конституції дасть можливість змінити ситуацію.