Конституціоналізм
Легітимні засоби народовладдя в Україні
У період масових мирних мітингів, які отримали назву Євромайдани, постає питання: як можна легітимно реалізовувати волю громадян щодо визначення шляхів розвитку країни? Насамперед спадають на думку референдуми та вибори. Можливо, замість мирних зібрань ініціюємо референдум? Можливо, проведемо дострокові вибори чи принаймні ті, які давно вже треба було провести в столиці та інших містах? На жаль, сьогодні громадяни України фактично позбавлені цих можливостей
Відеоролик про загрози Єдиного демографічного реєстру
Міністерство внутрішніх справ створює Єдиний державний демографічний реєстр (ЄДДР) - величезну базу даних, яка становить суттєву загрозу для дотримання прав людини в Україні. Така база даних може бути використана проти громадян, зокрема, опозиційних політиків, громадських активістів, мітингувальників. Зупиніть створення ЄДДР - не дайте себе взяти під ковпак!
ПЕТИЦІЯ депутатам Верховної Ради: Зупиніть створення мега-бази даних про всіх громадян України
Ми, громадяни, вимагаємо скасувати Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», відмовитися від створення мега-бази даних та належно урегулювати відносини з видачі паспортів та інших документів, що посвідчують особу.
Форми мирних зібрань та їх характеристика через призму статті 39 Конституції України
Мирні зібрання є не лише критерієм, за яким визначають рівень демократії у країні, але і надзвичайно дієвим способом громадського контролю за інститутами публічної влади. У новітній історії України є наочні приклади, які свідчать про те, що «майдани» є ефективним механізмом реалізації та забезпечення суверенітету Українського народу, який на певних історичних етапах не лише може, але і має ПРАВО визначати подальшу політичну, економічну та соціальну долю України, використовуючи для цього як інструмент мирні зібрання.
Громадяни вимагають визнати незаконним рішення про заборону мітингів у центрі Києва
Активісти партнерства "За свободу мирних зібрань" (а серед них і наші Роман Куйбіда та Максим Середа) закликають інших громадян долучатися і теж подавати скарги до суду!
МВС створює мега-базу даних, що може бути використана проти громадян
Міністерство внутрішніх справ створює Єдиний державний демографічний реєстр (ЄДДР) – величезну базу даних, яка становить суттєву загрозу для дотримання прав людини в Україні. Така база даних може бути використана проти громадян, зокрема, опозиційних політиків, громадських активістів, мітингувальників
Звинувачується за сукупністю
Президент Янукович повинен піти. Останній злочин із кривавим розгоном мирних мітингувальників 30 листопада – це вихід за будь-які межі. Але не можна забувати й про інші протиправні діяння цієї влади з персональною відповідальністю Януковича. У нормальній країні будь-якого із цих фактів було б достатньо, щоб президент та уряд пішли геть.
Анонс прес-конференції «Навіщо МВС створює мега-базу даних про всіх громадян України»
Як така база може бути використана проти мирних мітингувальників? Чим ЄДДР загрожує підприємцям і бізнесу? Як цей реєстр може бути використаний проти опозиційних політиків та громадських активістів? Чим це загрожує кожному громадянину та що робити суспільству?
Коліушко: Захоплення адмінбудівель не повинно бути основним методом протестної діяльності
Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко прокоментував Укрінформу ситуацію в Україні
Відбулося обговорення проблем закону про Єдиний демографічний реєстр
Захід був організований Центром політико-правових реформ, Центром громадянських свобод та Центром інформації про права людини за сприяння Представника Уповноваженого з питань захисту персональних даних та за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Єдиний демографічний реєстр порушує права людини і принципи верховенства права
Рік тому набув чинності закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр". Його прийняття супроводжувалося різкою критикою з боку правозахисників, релігійних громад та неурядових організацій. Основним аргументом проти було те, що низка його положень не відповідає Конституції України й ратифікованим Україною міжнародним договорам та несе суттєву загрозу правам людини, зокрема праву на приватність.
Заява про вихід зі складу Конституційної Асамблеї
Голова Правління ЦППР Ігор Коліушко та ще п'ять осіб вийшли зі складу Конституційної Асамблеї. Текст заяви
Без затвердження Верховною Радою ніякого надзвичайного стану бути не може - Коліушко
Провокації, які сьогодні відбуваються у столиці України - захоплення будівлі Київської міськдержадміністрації та жорсткого штурму Адміністрації Президента, - можуть дати привід Президентові ввести надзвичайний стан в державі. Ігор Коліушко розповів, за яких обставин в Україні може бути введений надзвичайний стан...