Конституціоналізм
Аналітична записка ЦППР та РПР щодо проведення конституційної реформи (червень 2016 р.)
В Україні проводиться конституційна реформа, яка передбачає конституційні зміни в 3-х напрямках: права людини; децентралізація; реформа правосуддя.
Хаос в законі
Хто і як сьогодні змінює Конституцію України? Який зв'язок між цими змінами і ключовими реформами у країні? Про це Тиждень спілкувався з експертом з конституційного та адміністративного права, головою правління Центру політико-правових реформ Ігорем Коліушком.
Які недоліки були в Конституції України 1996 року і чи можуть вони бути виправлені в рамках реформування?
Конституція України, прийнята 28 червня 1996 року, виконала свою основну задачу – утвердила незалежну Українську державу, стала фундаментом її правової системи. Проте вона не була позбавлена недоліків.
У 2016 році українці частіше почали читати Конституцію, щоб перевірити, чи діють вищі органи державної влади відповідно до її положень
З нагоди Дня Конституції України GfK Ukraine публікує результати всеукраїнського соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Pact Inc. в рамках проекту UNITER «Об’єднаймося заради реформ». Дані порівнюються із опитуванням 2015 року, яке проводилося Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Центру політико-правових реформ.
ЦППР та РПР вітає з 20-річчям Конституції та запрошує на концерт-перформанс "Хроніка.КонституціЯ"
Разом зробимо конституціоналізм ідеологією нашого суспільства та держави. Конституція — ключ до успіху країни!
Конституційні зміни щодо правосуддя. Чого чекати?
Лише близько одного відсотка опитаних жителів Тернопільської області, як і решти областей західного регіону, повністю довіряють українським судам. Саме поширеність корупції серед суддів, на думку 67% опитаних, найбільш негативно впливає на довіру до судової влади. Тому 57% тернопільців, як і мешканців інших західних областей України, вважають проведення судової реформи одним із нагальних завдань.
Говоримо про конституційну реформу у Тернополі
17 червня відбудеться прес-конференція у рамках інформаційної кампанії «#КонституціЯ», на якій експерти Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ розкажуть про перебіг конституційного процесу в частині судової реформи та децентралізації влади.
Успіхи децентралізації без конституційних змін
Процес децентралізації може загальмуватись через зволікання парламентом прийняття відповідних змін до Конституції. Саме розробка змін до Конституції з метою децентралізації влади визначені пріоритетними напрямками реформування, над якими почала працювати більше року тому створена Президентом Конституційна Комісія.
Що буковинцям варто знати про Конституційну реформу
16 червня (четвер) о 10.00 у конференц-залі бізнес-центру «Інтерсіті» (вул. Шевченка, 28) відбудеться прес-конференція у рамках інформаційної кампанії «#КонституціЯ», на якій експерти Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ розкажуть про перебіг конституційного процесу в частині судової реформи та децентралізації влади.
Відкриття фотовиставки «Свавільно засудженим – волю! 2033а – законопроект останньої надії»
В рамках фотовиставки буде представлено вісім історій свавільно засуджених до найвищої міри покарання без права на перегляд судових рішень. Часто це було причиною фабрикування справ органами дізнання й досудового розслідування, застосування до затриманих катування, примушення до явки з повинною, порушення права на захист тощо.
84% дніпровців схвально поставились до запровадження переатестації усіх суддів на предмет компетентності, доброчесності та етичності поведінки
Лише 1,5 відсотки опитаних жителів Дніпропетровської області, як і решти областей східного регіону, повністю довіряють українським судам. Саме поширеність корупції серед суддів, на думку 62% опитаних, найбільш негативно впливає на довіру до судової влади.
Конституційна реформа: що змінюється, що треба змінити
10 червня (п’ятниця) о 10.00 у приміщенні ІА «Мост-Днепр» (вул. Старокозацька, 40б) відбудеться прес-конференція у рамках інформаційної кампанії «#КонституціЯ», на якій експерти Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ розкажуть про перебіг конституційного процесу в частині судової реформи та децентралізації влади.