Конституціоналізм
Аналітична записка ЦППР та РПР щодо проведення конституційної реформи (січень 2016 р.)
В Україні проводиться конституційна реформа, яка передбачає конституційні зміни у 3-х напрямках: права людини; децентралізація; реформа правосуддя. У сфері адміністративно-територіальної реформи та реформи місцевого самоврядування внесений Президентом України Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), на сьогодні попередньо схвалений Парламентом VIII скликання 31 серпня 2015 року. Щодо Проекту Закону про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя), внесеного Президентом до Парламенту, Конституційний Суд надав Висновок про відповідність його положень статтям 157, 158 Конституції України, проте він ще не розглядався Парламентом та потребує повторного розгляду у Конституційному Суді.
АНОНС на 1 лютого: «Реформа децентралізації та судова реформа: коли полтавчанам чекати змін»
1 лютого об 11.00 в прес-центрі ОКІА «Новини Полтавщини» (вул. Жовтнева, 45, кім. 517) відбудеться прес-конференція на тему: «Реформа децентралізації та судова реформа: коли полтавчанам чекати змін» за участі представників Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ в рамках всеукраїнської кампанії «КонституціЯ».
Парламент з Президентом посягнули на Конституцію. Чи захистить її Конституційний Суд?
29 січня КСУ почне розгляд справи за поданням 51 народного депутата, що просять розтлумачити положенням „на наступній черговій сесії Верховної Ради України“, яке міститься у статті 155 Конституції.
Конституція і конституційна реформа: опитування ВІДЕО
У 2016 році виповнюється 20 років від прийняття Основного Закону. Активісти інформаційної кампанії #КонституціЯ поцікавилися в українців, чи читали вони текст Конституції і що думають про конституційну реформу.
Анонс на 29 січня: що громадяни думають про Конституційні зміни щодо правосуддя
29 січня з 10:00 до 12:00 в «Укрінформі», зала № 2 (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ, ст. м. Театральна) відбудеться круглий стіл за участю фахівців та представників ЗМІ на тему «Конституційні зміни щодо правосуддя: думка громадян та позиція експертів».
Питання до прем’єр-міністра: референдум проводити за «законом Януковича»?
Пропозиція прем’єр-міністра ухвалити нову Конституцію України на всеукраїнському референдумі має два дуже проблемних пункти: неконституційність теперішнього закону про рефрендум і тлумачення прем’єром Конституції як договору між владою і громадянами
У Києві презентували інформаційну кампанію #Конституція
З часу прийняття українська Конституція ніколи не була реально діючим документом і цінністю для кожного громадянина. Зараз, як ніколи, стоїть гостра потреба змінити це. Активне громадянське суспільство починає усвідомлювати важливість Конституції та активно включається в процес впровадження змін.
22 січня в Києві презентація кампанії #КонституціЯ. Реєструйтеся!
12:00 22 січня в MediaHub експерти Центру політико-правових реформ, Реанімаційного пакету реформ оголосять про початок широкомасштабного суспільного обговорення конституційних змін і впровадження загальноукраїнської інформаційної кампанії #КонституціЯ
Внесення відповідних змін до Конституції дозволить зробити радикальну зміну судової системи
Минулого місяця Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва" на замовлення Центру політико-правових реформ провів опитування по всій території України, яке показало, що 64% жителів Хмельниччини, як інших областей західного регіону, вважають корупцію серед суддів головною причиною низької довіри суспільства до судової влади.
АНОНС: Ініціатори кампанії «#КонституціЯ» у Хмельницькому 20 січня
20 січня (середа) об 11.00 у приміщенні Хмельницької ОДТРК «Поділля-Центр» (вул. Володимирська, 92, 2 поверх) відбудеться прес-конференція у рамках інформаційної кампанії «#КонституціЯ»
АНОНС: Презентація інформаційної кампанії «#КонституціЯ»
22 січня, в День соборності України, о 12:00 в #Mediahub, за адресою вул. Суворова, 4/6, громадський сектор оголосить про початок широкомасштабного суспільного обговорення конституційних змін і впровадження загальноукраїнської інформаційної кампанії щодо захисту Основного Закону.
Зміни до Конституції: спірні питання
Суддям КСУ належить розібратися із конституційністю змін щодо прокуратури в цілому і окремо Генпрокурора, нової ролі адвокатури, новаціями у судівництві, згадкою про визнання в Україні юрисдикції Міжнародного кримінального суду тапроцедурами щодо призначення і звільнення самих суддів Конституційного Суду.