exit
search
18 жовтня 2012

Венеціанська комісія схвалила позитивний висновок на законопроект про прокуратуру

Венеціанська комісія на своєму засіданні 12-13 жовтня 2012 року схвалила висновок на проект Закону України «Про прокуратуру».

Цей законопроект розроблявся робочою групою Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права (дорадчий орган при Президентові України). До складу групи входили представники Центру політико-правових реформ – Ігор Коліушко, Микола Хавронюк, Роман Куйбіда, Олександр Банчук.

Венеціанська комісія підсумувала, що «законопроект про прокуратуру є важливим кроком на шляху до реформи органів прокуратури в Україні відповідно до європейських стандартів. Він намагається відмовиться від наглядової ролі прокурорів за адміністрацією і взяв до уваги більшу частину критики з попередніх висновків Венеціанської комісії» (п. 114 висновку).

Комісія висловила також сподівання, що елементи цього висновку будуть використані Конституційною Асамблеєю при підготовці змін до Конституції України.

Вважаємо, що цей законопроект, після його доопрацювання відповідно до висловлених європейськими експертами зауважень, може бути внесений на розгляд парламенту з метою проведення комплексної реформи прокуратури. 

Дивіться також: Реформа прокуратури: рівняння з кількома невідомими

Президент України підтримує кардинальну реформу прокуратури