exit
search
3 липня 2018

Посібник "Судова реформа: як громадяни можуть зробити її успішною"

В Україні багато громадських організацій, які хотіли б впливати на перебіг судової реформи, як на всеукраїнському рівні, так і на місцях. Найскладніше для організацій зорієнтуватися у тому, як можна долучитися до процесу реформування.

Багато організацій легко взаємодіють з органами місцевого самоврядування, але суди здаються недосяжними і закритими до співпраці. Більше того, декому здається, що «судова реформа відбувається десь там у Києві, а в нас як все було, так і є».

За відсутності уваги з боку громади суди не прагнуть ставати кращими, а політична та місцева еліти намагаються підпорядкувати їх своїм інтересам. Однак розібравшись у змісті судової реформи, а також діяльності судів можна чітко зрозуміти, як можна зробити так, щоб суди були кращими і забезпечували не лише здійсненням правосуддя, а й необхідний рівень сервісу. Ну й люди, коли більше дізнаються про функціонування системи правосуддя та зміни, що відбуваються, можуть дати об’єктивнішу оцінку судовій владі та реформі і відкинути стереотипи.

Цей посібник буде корисним тим організаціям, які планують розширити спектр своєї діяльності і обрати судову реформу напрямком своєї активності. Громадськість може і повинна докладати більше зусиль, щоб принцип підзвітності судів суспільству отримав реальне втілення. Водночас ці зусилля мають бути конструктивними і в жодному випадку не перетворюватися у втручання в здійснення правосуддя в конкретних справах.

Завдяки посібнику, ви зрозумієте, що відбувається у сфері судової реформи, й зможете обрати ті точки докладання зусиль та види діяльності, які будуть найбільш ефективними. Візьміть знання з цього посібника, додайте креативності – й долучайтеся до судової реформи.

Завантажити посібник "Судова реформа: як громадяни можуть зробити її успішною"