exit
search
14 травня 2018

Звіт про моніторинг судових засідань у справах, завершених детективами НАБУ

 

З березня 2018 р. секретаріат Ради громадського контролю при НАБУ здійснює моніторинг частини кримінальних проваджень, досудове розслідування в яких завершене детективами НАБУ. До процесу залучені Центр політико-правових реформ та 6 регіональних моніторів у Вінниці, Луцьку, Хмельницькому, Черкасах, Одесі та Харкові. Регіональний моніторинг здійснюється за підтримки та у співпраці із громадською організацією «Платформа Громадський контроль»

Мета моніторингу.

— виявити причини винесення судами виправдувальних вироків, рішень про повернення обвинувальних актів, а також відсутності реальних вироків у справах, досудове розслідування в яких завершене детективами НАБУ;

— встановити наявні проблеми щодо належного організаційного, кадрового, науково-методичного та іншого забезпечення розслідування злочинів НАБУ, САП та розгляду справ судами; — визначити загальні тенденції і чинники, які впливають на затягування розгляду справ у судах;

— інформувати експертне та громадське середовище про діяльність правоохоронних органів (зокрема НАБУ і САП) та судів у контексті невідворотності кримінальної відповідальності.

Станом на 31.03.2018 року у роботі Національного антикорупційного бюро України перебувало 609 кримінальних проваджень. На цю ж дату до суду прокурори САП скерували 127 справ, які завершені детективами НАБУ (у тому числі 120 справ з обвинувальними актами та 7 з клопотаннями про закриття провадження).

Всі висновки за результатами моніторингу читайте у звіті. 

Завантажити звіт (ukr, pdf)

Попередня новина 19 листопада 2019
Наступна новина 10 травня 2018